archiwum

Policjanci wydziału ruchu drogowego, zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Mężczyzna w trakcie kontroli posłużył się podrobionym prawem jazdy z innego kraju. Polskich uprawnień do kierowania pojazdami nigdy nie miał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z ruchu drogowego, 17 maja 2022 roku, w Opocznie na ulicy Partyzantów zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę kia sportage. W trakcie czynności, okazało się, że mężczyzna posługuje się ukraińskim prawem jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach, wyszło także na jaw, że 46-latek w Polsce nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Policjanci postanowili szczegółowiej przyjrzeć się okazanemu dokumentowi. Już wtedy poddawali w wątpliwość jego  autentyczność. Funkcjonariusze zadawali mężczyźnie wiele pytań, na które każdy kto wyrabiał dokument poza granicami kraju powinien znać odpowiedź. Kontrolowany, natomiast odpowiadał wymijająco ale uparcie twierdził, że uprawnienia zdobył za granicą. Policjanci ustalili, że mężczyzna ten nigdy osobiście nie przekraczał granicy polsko – ukraińskiej. W końcu po rozmowie z policjantami przyznał, że w 2011 roku, na terenie Polski zakupił prawo jazdy za  1500 euro. W związku z tym, 46-latek został zatrzymany. Policjanci z wydziału dochodzeniowo – śledczego, ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, co zagrożone jest karą wysokiej grzywny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię