Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu lubartowskiego. Mężczyzna odpowie za uprawę konopi, mogącą dostarczyć znacznych ilości narkotyków. Podczas przeszukań funkcjonariusze w specjalnie przygotowanym namiocie zabezpieczyli 15 roślin konopi w zaawansowanym stadium rozwoju oraz marihuanę. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie było efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie. Funkcjonariusze pracujący nad sprawą ustalili, że jeden z mieszkańców powiatu lubartowskiego prowadzi w garażu uprawę konopi.

Podczas przeszukania na wytypowanej posesji funkcjonariusze odnaleźli specjalistyczny namiot wyposażony w lampy oraz wentylatory. Wewnątrz namiotu funkcjonariusze zabezpieczyli 15 krzaków konopi w zaawansowanym stadium rozwoju. Dodatkowo zabezpieczony został susz marihuany. Wstępne wyliczenia wskazują, że zabezpieczona uprawa mogłaby dostarczyć znacznych ilości narkotyków.

Zatrzymany w sprawie 38-latek w przeszłości był już karany za takie przestępstwa. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty. Policjanci będą wnioskować o wystąpienie do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego. Za prowadzenie uprawy mogącej dostarczyć znacznych ilości ziela konopi innych niż włókniste grozi kara do 8 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię