Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który zmusił kobietę do czynności seksualnych. Podejrzany o popełnienie tego przestępstwa mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został tymczasowo aresztowany. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Starogardzcy policjanci przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na tle seksualnym. Do zdarzenia doszło w połowie września br. w lesie na obrzeżach miasta. Jak ustalili śledczy, kobieta zbierająca grzyby została zmuszona przez sprawcę do obcowania płciowego. Podejrzewany o popełnienie tego przestępstwa mężczyzna był zamaskowany i uciekł z miejsca zdarzenia.

Od początku policjanci traktowali to zgłoszenie priorytetowo. Nad sprawą pracowali funkcjonariusze prewencji oraz kryminalni i policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Mundurowi przeglądali wielogodzinne zapisy kamer z monitoringu, rozpytywali przebywające w pobliżu osoby oraz zbierali informacje mogące doprowadzić do zatrzymania podejrzanego mężczyzny. Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie mogli bazować wyłącznie na swojej wiedzy i doświadczeniu, ponieważ nie było żadnego ustalonego świadka tego zdarzenia.

Szeroko zakrojone działania policyjne oraz praca operacyjna kryminalnych doprowadziły do wytypowania sprawcy tego przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany w starogardzkiej komendzie, gdzie stawił się na wezwanie w celu wykonania czynności procesowych.

W miniony piątek Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim zastosował wobec 45-letniego mieszkańca Kociewia tymczasowy areszt. Teraz mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące za kratkami, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu.

Źródło: Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię