Policjanci z Katowic pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Północ prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa. Na jednym ze zdjęć wykonanych 6 maja br. podczas zgromadzenia publicznego, jeden z mężczyzn miał na sobie koszulkę z symbolem tzw. „czarnego słońca”. Publikujemy wizerunek osoby podejrzewanej o czyn z art. 256 § 1 kk. celem ustalenia tożsamości. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w identyfikacji mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Katowic.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Północ w Katowicach prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa tj. o czyn art. 256 § 1 kk.

Policjanci przeanalizowali zapisy nagrań oraz zdjęć, które zostały wykonane podczas zgromadzenia w dniu 6 maja br. w Katowicach. Śledczy ustali, że jeden z mężczyzn miał na sobie ubraną koszulkę z symbolem „czarnego słońca”. W sprawie powołany został biegły. Policjant prowadzący sprawę zdecydował o publikacji wizerunku osoby podejrzewanej o czyn art. 256 § 1 kk. Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 2555, 32 200 2000, ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię