archiwum

19–letni kibic z Płocka stanął przed sądem, po tym jak został zatrzymany przez stołecznych policjantów za prowokowanie przeciwnej drużyny do działań zagrażających bezpieczeństwu meczu piłki nożnej między Legią Warszawa a Wisłą Płock. Krystian K. podpalił szalik przeciwnej drużyny chcąc wywołać z nimi awanturę. Mężczyzna najpierw trafił do policyjnego aresztu, a następnie został doprowadzony na ławę oskarżonych. Sąd skazał go na grzywnę w wysokości 2000 zł i zakazał mu wstępu na wszelkie imprezy masowe przez 2 lata.

Policjanci ze stołecznego wydziału ds. zwalczania  przestępczości pseudokibiców biorący udział w zabezpieczeniu meczu piłki nożnej między Legią Warszawa a Wisłą Płock zauważyli, że jeden z kibiców z Płocka zbliżył się do ogrodzenia oddzielającego ich od fanów przeciwnej drużyny i podpalił przywiązany tam szalik. Mężczyzna chciał w ten sposób sprowokować grupę do działań zagrażających bezpieczeństwu imprezie masowej.

Funkcjonariusze objęli zamaskowanego mężczyznę obserwacją, a kiedy opuszczał on sektor gości wspólnie z innymi osobami został przez nich zatrzymany.

19–latek trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa stadionowego, do którego się przyznał. Na wniosek śródmiejskich policjantów, którzy złożyli wniosek do sądu o rozpatrzenie sprawy Krystiana K. w trybie przyspieszonym sąd skazał go na grzywnę w wysokości 2000 zł oraz zakazał mu wstępu na wszelkie imprezy masowe przez 2 lata. Przez ten czas skazany nie będzie mógł uczestniczyć w żadnych meczach piłki nożnej na terytorium Polski oraz rozgrywkach polskiej kadry narodowej poza terytorium RP.

Źródło: Komenda Stołeczna Policji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię