Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który prowadził domową, profesjonalnie przygotowaną produkcję marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli 77 krzewów konopi indyjskich, a sprawca usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej operacyjnie ustalili osobę, która mogła zajmować się uprawą konopi indyjskich.

17 maja br. we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze zapukali do drzwi właściciela opuszczonego zakładu stolarskiego w podpoznańskich Pobiedziskach. Po wejściu do środka zobaczyli domową plantację marihuany. W dwóch oddzielnych pomieszczeniach pod elektrycznymi lampami w doniczkach rosły okazałe krzewy konopi indyjskich. Całość była odpowiednio nawadniana i wentylowana.

Po ujawnieniu nielegalnych plantacji, kryminalni zatrzymali jej właściciela – 30-letniego poznaniaka, a następnie zabezpieczyli krzewy oraz sprzęt służący do ich hodowli, czyli lampy, filtry oraz nawozy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty za uprawę konopi oraz posiadanie przyrządów służących do ich nielegalnego wytwarzania. Grozi mu za to do 8 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię