Foto: Stadnonowi Oprawcy

Kieleccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn w wieku 33 i 55 lat. Ojciec i syn są podejrzewani o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie, a konsekwencją tego czynu może być nawet 3 -letni pobyt za kratkami.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielne popołudnie, na osiedlu Dąbrowa. Po zakończeniu piłkarskiego meczu do sędziego podszedł kierownik jednej z drużyn, zgłaszając swoje uwagi co do jego pracy. Między mężczyznami doszło do sprzeczki. Mundurowi z Komisariatu Policji I w Kielcach, chcąc załagodzić spór, podeszli do sędziego i kierownika drużyny. W trakcie rozmowy do funkcjonariuszy podszedł 55- latek, który bez wyraźnego powodu zaczął ubliżać stróżom prawa.

W związku z tą sytuacją  policjanci podjęli wobec niego interwencję. W trakcie doprowadzania 55 -latka do radiowozu, w kierunku mundurowych podbiegł jego 33 -letni syn. Młodszy z mężczyzn zaczął kopać policjantów, szarpać za mundur i ubliżać im. Ojciec i syn zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, że w chwili zdarzenia byli trzeźwi.

55- letni ojciec i jego 33- letni syn za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza Policji grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Świętokrzyska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię