Kontrola drogowa samochodu osobowego przeprowadzona przez policjantów czerskiego komisariatu zakończyła się zatrzymaniem dwóch osób. 36-letnia kierująca prowadziła auto najprawdopodobniej pod wpływem amfetaminy oraz marihuany, a 25-letni pasażer przewoził narkotyki. Teraz 25-latek i 36-letnia mieszkanka Czerska odpowiedzą za popełnione przestępstwa przed sądem. Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a za ich posiadanie do lat 3.

W minioną środę policjanci z Komisariatu Policji w Czersku około godziny 19.30 zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena na głównym ciągu komunikacyjnym. Samochodem podróżowała 36-letnia mieszkanka Czerska wraz trzema innymi osobami. W trakcie kontroli policjanci od razu zauważyli, że kierująca oraz jeden z pasażerów byli pobudzeni i podenerwowani. Mundurowi poddali kierującą badaniu stanu trzeźwości. Alkomat wskazał u kobiety wynik 0,0 promila, pomimo tego została ona przebadana narkotestem na zawartość środków narkotycznych. Okazało się, że policyjny tester wykrył w organizmie amfetaminę i substancję zawierającą THC. Policjanci przeszukali również kontrolowany pojazd oraz pasażerów z tego pojazdu. W trakcie czynności w pojeździe stróże prawa w kieszeni drzwi od strony pasażera znaleźli saszetkę w której znajdowało się kilkadziesiąt woreczków z proszkiem koloru żółtego. Policjanci przebadali tą substancję, kolor na testerze wskazał, że jest to metamfetamina.

W trakcie dalszych czynności ustalili, że zabezpieczone narkotyki należały do jednego z pasażerów, 25-letniego czerszczanina.  W związku z popełnionymi przestępstwami zarówno kobieta jak i 25-letni jej znajomy zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy, a po sporządzeniu dokumentacji policjanci osadzili w policyjnej celi 25-latka, a kobiecie zatrzymali prawo jazdy i po przeprowadzonych z nią czynnościach w tym zabezpieczeniu od niej próbki krwi do badań laboratoryjnych, została ona zwolniona.

Jeżeli badania laboratoryjne potwierdzą, badania wstępne kierującej na zawartość środków odurzających, 36-latka usłyszy zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo może grozić do dwóch lat pozbawienia wolności oraz kara finansowa nawet do 10 tys. złotych. Natomiast 25- letni pasażer pojazdu wczoraj usłyszał już zarzut posiadania narkotyków za co może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator wobec niego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię