Jaka jest dawka śmiertelna etanolu? – Takie pytanie na swoim profilu facebookowym zadali ratownicy medyczni z Choszczna (województwo zachodniopomorskie). Medycy w czwartek po północy udzielali pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie. Okazało się, że 40-latek miał we krwi 10 promili alkoholu!

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 21 stycznia kilkadziesiąt minut po północy. To miała być zwykła interwencja, jakich wiele, ale to, co zobaczyli ratownicy wprawiło ich w osłupienie. Postanowili opisać je na swoim facebookowym profilu Pogotowie Ratunkowe Choszczno (kliknij i zobacz post).

– Jaka jest dawka śmiertelna etanolu? Dnia 21.01.2021r. po północy nasz zespół Z0186 dostał wezwanie do osoby nieprzytomnej na terenie powiatu choszczeńskiego. Nasi ratownicy medyczni niezwłocznie dotarli na miejsce zdarzenia i udzielili poszkodowanemu medycznych czynności ratunkowych. Stan pacjenta określono jako poważny gdyż nie reagował zarówno na dotyk jak i ból. Był głęboko nieprzytomny. Po zabezpieczeniu drożności dróg oddechowych, pomiarze parametrów życiowych i przygotowaniu do transportu pacjenta przewieziono na najbliższy sor. W szpitalu okazało się, iż stężenie etanolu we krwi osoby poszkodowanej wynosiło ok. 10 promili. Warto nadmienić, że za dawkę śmiertelną określa się wartość ok. 4-5 promili – napisali ratownicy.

Jak informują miejscowe media, po dojeździe do szpitala mężczyzna miał się ocknąć i być agresywny w stosunku do personelu medycznego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię