Policjanci z Sochaczewa wspólnie z funkcjonariuszami z SPAP z Radomia i Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzewanego o szereg przestępstw w tym posiadanie broni i amunicji oraz usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie notowany przez Policję. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Sochaczewa wspomagani przez Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji z Radomia i funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu zatrzymali w centrum Błoni 38-letniego mężczyznę, który groził pozbawieniem życia mieszkance powiatu sochaczewskiego. Istniało również bardzo duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna może posiadać przy sobie broń i amunicję.

Nie jest to jednak jedyne przewinienie mieszkańca powiatu ożarowskiego. Policjanci ustalili, że mężczyzna przywłaszczył kilkadziesiąt tysięcy złotych ze sprzedaży pojazdu należącego do kobiety, zniszczył jej telewizor, wybijał szyby w sklepie oraz zmuszał ją groźbami, pozbawieniem życia i biciem do regularnego przekazywania pieniędzy. Oprócz wymienionych przestępstw, 38-latek będzie odpowiadał również za udzielanie środków odurzających i usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W ubiegły piątek prokurator ogłosił mu łącznie 9 zarzutów. Sędzia po zapoznaniu się z materiałami postanowił zastosować wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Mazowiecka Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię