Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Mariusza B. za zabójstwo 4 osób, których zwłok do dziś nie odnaleziono. Do zbrodni doszło w latach 2006 – 2008. Akt oskarżenia został skierowany w tej sprawie przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

Za każde z zabójstw – zgodnie z wnioskiem prokuratury – Sąd orzekł wobec oskarżonego karę dożywotniego pozbawienia wolności. Ponadto oskarżony został skazany za kradzieże i usiłowanie kradzieży pieniędzy przy użyciu kart bankowych jednej z zamordowanych osób oraz usiłowanie wyłudzenia pieniędzy od jego rodziny. Zgodnie z wnioskiem prokuratury za popełnione przestępstwa Mariuszowi B. została wymierzona kara łączna dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o warunkowe przedterminowe zwolnienie nie wcześniej niż po 40 latach.

Wraz z Mariuszem B. na ławie oskarżonych zasiadał także Krzysztof Rz. Prokurator zarzucił mu współudział w pozbawieniu wolności 2 spośród zamordowanych osób oraz współudział w kradzieżach. Oskarżony został skazany na karę łączną 6 lat pozbawienia wolności.

Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie jest nieprawomocny.

To drugi wyrok Sądu w tej sprawie. Pierwszy wyrok skazujący, który zapadł w 2014 roku, został uchylony przez Sąd Apelacyjny w Warszawie z przyczyn formalnych.

Źródło: prokuratura krajowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię