To miała być super impreza urodzinowa z wyjątkowymi atrakcjami. Skończyło się śmiercią trzech osób w wyniku nieprzewidzianej reakcji chemicznej.

Jak informują rosyjskie media, do wypadku doszło 28 lutego, gdy popularna rosyjska vlogerka Katerina Didenko świętowała swoje 29. urodziny. Imprezę zorganizowano w kompleksie z dostępem do sauny i basenu. Jedną z atrakcji miało być wrzucenie bryły suchego lodu do wody. Niestety, głupi pomysł wcielono w życie.

Katerina Didenko na bieżąco relacjonowała w mediach społecznościowych przebieg imprezy. Na jednym z filmów widać grupę osób ubranych w kombinezony ochronne i gogle. W pewnym momencie w basenie ląduje skrzynia suchego lodu, co momentalnie powoduje wytworzenie kłębów dymu. Rozbawiona grupka licytuje się, kto pierwszy wskoczy do wody. W końcu decyduje się na to jeden z mężczyzn. Niestety, był to początek tragedii.

W wyniku reakcji chemicznej wody z suchym lodem wytworzyły się duże ilości dwutlenku węgla. Goście zaczęli się dusić i tonąć. Zginęły 3 osoby, w tym mąż vlogerki. Kilka kolejnych odniosło obrażenia.

Co prawda Katerina Didenko usunęła nagrania ze swoich kont, ale jak wiadomo, w internecie nic nie ginie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię