Policjanci ze Strzelina po pościgu zatrzymali pijanego kierowcę, który wcześniej popełnił wykroczenie drogowe i nie zatrzymał się do kontroli. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że 21-latek ma blisko promil alkoholu w organizmie. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15.

Funkcjonariusze strzelińskiej drogówki na jednej z ulic w miejscowości Przeworno zauważyli kierującego osobowym oplem, który popełnił wykroczenie. Kiedy policjanci dali mu sygnał do zatrzymania się, kierujący nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Uciekając mężczyzna wjechał na pole orne, a następne powrócił na drogę. Został zatrzymany przez policjantów, gdy zaczął zawracać.

Badanie wykazało, że 21-letni kierowca jest pijany. Miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności dotyczące tego zdarzenia.

Zatrzymany 21-latek odpowie teraz nie tylko za jazdę pod wpływem alkoholu, ale zgodnie z nowymi przepisami obowiązującymi od 1 czerwca br. również za nie zatrzymanie się do kontroli pomimo wyraźnego sygnału uprawnionego funkcjonariusza.

Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, a sąd dodatkowo może nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia pojazdów na okres do 15 lat.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię