32-letni mężczyzna, który ignorował sygnały policji i uciekał przed nimi ulicami Włocławka, teraz ponosi konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Za popełnienie kilkunastu wykroczeń drogowych, został ukarany mandatami na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Ponadto, odpowie również za serię kradzieży, a lista jego przewinień jest długa.

Wszystko zaczęło się w ubiegły czwartek (16.03.2023) po godzinie 7.00 w centrum Włocławka.

– Policjanci ruchu drogowego podczas patrolowania ulicy Zielony Rynek, zwrócili wówczas uwagę na kierowcę volkswagena, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jego auto nie posiadało tylnej wycieraczki. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe – informują policjanci z Włocławka.

Mężczyzna jednak zignorował polecenia policjantów i rozpoczął ucieczkę po ulicach miasta, podczas której popełnił wiele wykroczeń. Ostatecznie zakończył jazdę na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Toruńskiej, gdzie przejechał pomiędzy pojazdami czekającymi na zmianę świateł. Następnie podjął ucieczkę pieszo, jednak został szybko zatrzymany przez policję.

Kierujący okazał się 32-letnim mieszkańcem Włocławka. Mężczyzna był trzeźwy, jednak wstępne badanie testerem wykazało obecność amfetaminy w jego organizmie.

Konsekwencje nieodpowiedzialnej jazdy mężczyzny już zostały poniesione, podczas której stworzył on poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Na szczęście, mimo wielu niebezpiecznych sytuacji, nikt nie odniósł obrażeń. Za łamanie szeregu przepisów drogowych, takich jak spowodowanie czterech kolizji, jazdę wbrew przepisom na kierunku przeciwnym i po chodniku, mężczyzna został ukarany przez policję mandatami na łączną kwotę ponad 21 tysięcy złotych. Ponadto, na jego konto wpłynęło 111 punktów karnych.

To jednak nie koniec przewinień, bo okazało się również, że włocławianin nie posiada uprawnień do kierowania. Materiały dotyczące tego wykroczenia trafią do sądu, który może ukarać mężczyznę grzywną nawet do 30 tysięcy złotych. Ponadto policjanci sporządzili też wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, gdyż okazało się, że jego auto nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.

32-latek odpowie też za przestępstwa, nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, ale też za szereg innych. Śledczy ustalili bowiem, że od października 2022 roku do lutego tego roku, dopuścił się kilkunastu kradzieży sklepowych na terenie Włocławka. Kradł głównie alkohol, papierosy, słodycze i kosmetyki na łączną kwotę ponad 11 tysięcy złotych. Przestępstw tych dokonał jako recydywista, dlatego musi liczyć się z karą wieloletniego więzienia.

W miniony piątek (17.03.2023) policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, a następnego dnia (18.03.2023) odbyło się posiedzenie w sądzie. Tutaj zapadła decyzja o tym, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie tymczasowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię