Ilustracja.

Mundurowi z łaziskiego komisariatu zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który podczas prowadzonej przez nich interwencji dopuścił się szeregu agresywnych zachowań wobec policjantów. Mieszkaniec Łazisk Górnych obrażał, popychał, groził, aż w końcu ugryzł jednego z funkcjonariuszy. Agresor usłyszał już zarzuty i został objęty środkami zapobiegawczymi.

18 kwietnia w południe policjanci łaziskiej jednostki patrolowali ulicę Zwycięstwa w Łaziskach Górnych. W pewnym momencie zauważyli znanego im 46-latka. Mężczyzna wiele razy był uczestnikiem policyjnych interwencji, podczas których zawsze wykazywał się agresją. Tego dnia nie było inaczej. Kiedy mundurowi podeszli, aby go wylegitymować, ten zaczął ich atakować. Obraźliwe słowa, groźby i szarpanie za policyjny mundur, jak się chwilę później okazało, był jedynie początkiem. 46-latek nie reagował na wydawane przez dzielnicowego polecenia, aż w końcu ugryzł w przedramię drugiego funkcjonariusza.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, a śledczy przedstawili mu zarzuty: wywierania wpływu na czynności urzędowe, a także naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy policji. Prokurator objął podejrzanego środkami zapobiegawczymi, w tym policyjnym dozorem. Grozi mu do 3 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię