Hrubieszowscy kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch sprawców rozboju na 57-latku. Jak wynika z ustaleń, jeden ze sprawców miał obserwować posesję swojej ofiary, natomiast drugi z nich w kominiarce wszedł do mieszkania i używając broni gazowej próbował go obezwładnić. Okazało się, że napastnikami byli sąsiedzi.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na trenie gminy Mircze. Jak wynika z ustaleń policji dwaj mieszkańcy tejże gminy w wieku 36 i 68 lat spożywali wspólnie alkohol. Podczas biesiady wpadli na pomysł, że pójdą do mieszkającego w sąsiedztwie 57-latka i ukradną mu pieniądze.

Jak ustalili funkcjonariusze 68-latek obserwował posesję swojej ofiary, natomiast 36- latek w kominiarce udał się do mieszkania poszkodowanego i używając broni gazowej próbował go doprowadzić do stanu bezbronności. Jednak napastnikom nie udało się osiągnąć zamierzonego celu z uwagi na to, że 57- letni mężczyzna zaczął wzywać pomocy. Wcześniej rozpoznał w napastniku swojego sąsiada.

Nazajutrz kryminalni zatrzymali obu mężczyzn i umieścili w policyjnym areszcie. Teraz 36 i 68- latek odpowiedzą przed sądem za usiłowanie rozboju z użyciem broni gazowej. Dzisiaj zostali doprowadzeni do prokuratury. Za to przestępstwo grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie.

 

Źródło: Lubelska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię