Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji z bielańskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden dokonał przelewu z cudzego konta, a drugi przyjął na swój rachunek bankowy kwotę 15 000 złotych. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Do bielańskiej komendy wpłynęło zawiadomienie od pokrzywdzonego, który stracił 15 000 złotych. Pieniądze zostały przelane z jego konta na konto nieznanej mu osoby. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji.

Policjanci bardzo szybko ustalili, że pokrzywdzony przez krótki czas mieszkał razem w pokoju ze swoim kolegą z pracy. Mężczyzna ten wszedł w posiadanie danych do logowania na konto bankowe współlokatora. Następnie zalogował się na  jego konto i nadał przelew na konto swojego kolegi. W ten sposób konto kolegi zostało zasilone kwotą 15 000 złotych.

W ręce policjantów najpierw trafił mężczyzna, który dokonał nieautoryzowanej transakcji przy użyciu danych, które uzyskał w sposób nieuprawniony. Następnie zatrzymany został 27-latek, który przyjął na swój rachunek bankowy pieniądze pochodzące z przestępstwa. Obaj koledzy już usłyszeli zarzuty. Za przestępstwo oszustwa komputerowego kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5.

Czynności w powyższej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię