Marihuanę znaleźli policjanci z nowotomyskiej drogówki podczas rutynowej kontroli drogowej, w samochodzie 28-letniego mieszkańca Śremu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat więzienia.

Był piątkowy wieczór, 10 listopada br., gdy mundurowi z nowotomyskiej drogówki zauważyli osobówkę, za kierownicą której siedział mężczyzna, wykonujący nerwowe ruchu na widok oznakowanego radiowozu. Widząc to natychmiast przystąpili do jego kontroli, aby poznać powód takiego zachowania. Przypuszczali, że mogą to być narkotyki. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Śremu.

Mundurowi chcąc sprawdzić swoje przypuszczenia przeszukali auto oraz kierowcę. Podczas kontroli osobistej znaleźli w pojeździe, na półce pod sufitem, przygotowane do palenia skręty oraz susz marihuany. To jednak nie koniec przygód z kierowcą. Jego niespokojne zachowanie dawało podstawy do przypuszczeń, że może on również znajdować się pod wpływem jakiegoś narkotyku. Co więcej, zapytany o to przyznał się i powiedział, że jakiś czas temu spożywał amfetaminę. Fakt ten potwierdziły badania laboratoryjne przeprowadzone w nowotomyskim szpitalu.

Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Źródło: Wielkopolska Policja

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię