Skarżyscy kryminalni zatrzymali 26-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej, który podejrzewany jest o posiadanie 30 gramów marihuany, 50 gramów amfetaminy i kierowanie autem pod wpływem narkotyków. Mężczyźnie teraz grozi do 10 lat więzienia.

W środowy wieczór policjanci  zatrzymali do kontroli osobowego seata. Za kierownicą siedział 26-letni skarżyszczanin, który był wyraźnie pobudzony. Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu. Okazało się, że jest trzeźwy. Jednak badanie narkotestem wykazało pozytywny wynik na zawartość amfetaminy i marihuany. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy oraz pobrano mu krew do badań.

W kieszeni spodni kierowcy stróże prawa ujawnili około pół grama – prawdopodobnie amfetaminy. Natomiast w trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego kryminalni ujawnili susz i biały proszek o łącznej wadze 80 gramów oraz zabezpieczyli 2 wagi elektroniczne służące prawdopodobnie do ważenia narkotyków. Substancje wstępnie zostały zakwalifikowane jako marihuana i amfetamina. 26-latek w przeszłości karany był za przestępstwa narkotykowe. Tłumaczył, że nielegalne środki zakupił przez Internet na własny użytek.

W piątek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za posiadanie substancji odurzających lub psychotropowych grozi nawet 10 lat więzienia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków można trafić za kratki na 2 lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię