Kryminalni z Chełmna zatrzymali cztery osoby do sprawy pozbawienia wolności. Podejrzani wywieźli pokrzywdzonego do lasu. Tam zastraszając i bijąc zmusili go do podpisania umowy sprzedaży swojego pojazdu. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. U dwóch z nich funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje już prokurator.

Do zdarzenia doszło w środę, 14.06.2017, wówczas dyspozytor pogotowia ratunkowego w Toruniu powiadomił toruńskich policjantów, że do szpitala przywieziono mężczyznę z obrażeniami ciała, który twierdził, że został porwany i pobity w Unisławiu. Informacja o tym zdarzeniu została przekazana chełmińskim policjantom, którzy przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Z jego relacji wynikało, że dzień wcześniej w Unisławiu, w godzinach wieczornych, spotkał się ze swoim znajomym oraz innymi nieznanymi mu mężczyznami i kobietą. Wspólnie spożywali alkohol i zażywali narkotyki. Po kilku godzinach spotkanie przybrało charakter bardzo agresywny. Powodem tego były rozliczenia finansowe.

W godzinach nocnych, uczestnicy libacji grożąc pokrzywdzonemu, wrzucili go do bagażnika samochodu daewoo i wywieźli do lasu. Tam sprawcy rozebrali go z odzieży. Sprawcy bijąc 23-latka i grożąc przedmiotem przypominającym broń palną zmusili go do podpisania umowy zbycia swojego samochodu. Po podpisaniu umowy, która została sporządzona na będącą z nimi kobietę (19l.), mężczyznę pozostawili w lesie. Kiedy sprawcy odjechali pokrzywdzony zaczął szukać pomocy. Chwilę później, napotkany mężczyzna pomógł mu i wezwał pogotowie.

Pracujący nad sprawą chełmińscy kryminalni wytypowali podejrzewanych. Wczoraj namierzyli i zatrzymali do sprawy cztery osoby (32, 26, 25 i 19-lat). W wyniku przeszukań ich miejsc zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 150g amfetaminy, 40g marihuany oraz 84 tabletki ekstazy. Oprócz tego zabezpieczono broń gazową oraz pałkę. Policjanci odzyskali również samochód pokrzywdzonego.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące pozbawienia wolności (32 i 26-latek), rozboju (32, 26-latek i 19-latka), pobicia (32, 26 i 25- latek), gróźb (26-latek) oraz posiadania narkotyków (32 i 26-latek) i ich udzielania (32-latek).

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chełmnie. O ich dalszym losie zadecyduje już oskarżyciel. Za pozbawienie człowieka wolności grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Kujawsko-Pomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię