Policjanci z VIII Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 32-letnią złodziejkę, która grasowała po nowohuckich hipermarketach. Kobieta w przymierzalni sklepu ubrała na siebie odzież z metkami, na miejscu pozostawiając stare ubranie a w jego kieszeni … dowód osobisty.

Kilka dni temu, obsługa sklepu odzieżowego mieszczącego się w jednym z nowohuckich hipermarketów zgłosiła kradzież ubrań za kwotę ponad 900 złotych. Na miejscu policjanci ustalili, że złodziejem była kobieta, która zabrała ubrania do przymierzalni i tam usunąwszy z nich zabezpieczenia ubrała je na siebie i wyszła ze sklepu. W przymierzalni została natomiast jej stara garderoba. Po przejrzeniu tych rzeczy policjanci natrafili na … dowód osobisty sprawczyni oraz jej telefon.

Przegląd monitoringu potwierdził przypuszczenia co do sposobu działania i tożsamości kobiety. Policjanci od razu rozpoczęli jej poszukiwania. Kilka godzin później, funkcjonariusze zatrzymali kobietę w innym nowohuckim hipermarkecie, gdzie usiłowała ukraść artykuły spożywcze warte ponad 600 złotych. Podczas przeszukania sprawczyni okazało się, że ma na sobie skradzioną bieliznę z metkami.

32-latka usłyszała zarzuty kradzieży (art. 278 KK). Kobieta nie przyznała się do obu zarzucanych jej czynów. Grozi jej do 5 lat pobawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię