Policjanci z wydziału kryminalnego II Komisariatu Policji zatrzymali 30-letnią łodziankę, która usiłowała wyłudzić pieniądze od swojego znajomego za niepublikowanie jego nagich zdjęć. Za przestępstwo zmuszenia groźbą do wpłaty pieniędzy za zaniechanie upublicznienia kompromitujących zdjęć, grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Łodzi zostali poinformowani przez mieszkańca Łodzi o usiłowaniu wyłudzenia pieniędzy w zamian za zaniechanie upublicznienia jego nagich zdjęć. Ustalono, że w trakcie korespondencji SMS pokrzywdzony wysyłał 30- letniej znajomej swoje nagie zdjęcia. Kobieta po otrzymaniu takich fotografii, szantażowała go, grożąc upublicznieniem jego wizerunku. Twierdziła, że roześle zdjęcia za pośrednictwem portali internetowych. Aby uniknąć kompromitacji, zgodnie z zaleceniami miał przekazać jej pieniądze w kwocie 3000 złotych w ustalonym dniu i miejscu.

Konfrontację znajomych na miejscu obserwowali stróże prawa. Mężczyzna podszedł do kobiety, aby wręczyć jej pieniądze lecz ta zaczęła się odwracać i nerwowo zachowywać. Widząc to mundurowi natychmiast zatrzymali kobietę. Podczas rozmowy przyznała się, że chciała wyłudzić pieniądze od znajomego, a jej nerwowe zachowanie wynikało z napotkania w oddali byłego partnera. Teraz kobieta będzie tłumaczyła się przed Sądem. Za popełnienie przestępstwa zmuszenia groźbą do wpłaty pieniędzy za zaniechanie upublicznienia nagich zdjęć, grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię