Policjanci z Komisariatu II w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie znieważenia i uszkodzenia pomnika „Kindertransportów” znajdującego się w Gdańsku przy wejściu na Dworzec Główny. Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę zarejestrowanego przez kamerę monitoringu lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z Policją.

Policjanci z Komisariatu II w Gdańsku prowadzą czynności w sprawie zdarzenia, do którego doszło 8 czerwca br. ok. godz. 4.20 przy Dworcu Głównym. Sprawca wyrwał z postumentu jedną z figur będących częścią pomnika „Kindertransportów”. Następnie odstawił ją na bok i zaczął robić sobie z nią zdjęcia. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wartość uszkodzeń oszacował na kwotę ok. 3 tys. zł.

Policjanci sprawdzili kilkanaście wielogodzinnych nagrań z różnych kamer miejskiego monitoringu i kamer przemysłowych. W wyniku analizy monitoringu znaleźli fragment, na którym najlepiej widać w przybliżeniu wizerunek poszukiwanego sprawcy.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z monitoringu lub posiadają informacje mogące pomóc w ustaleniu jego tożsamości lub miejsca pobytu, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji II w Gdańsku przy ul. Piwnej 32/35. Informacje można przekazać telefonicznie dzwoniąc na nr 58 32-14-622 lub na numery alarmowe 112 i 997, albo zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji.

Za znieważenie pomnika grozi kara grzywny albo ograniczenia wolności, a za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

Źródło: pomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię