Wczoraj w Wieprzu (województwo śląskie) doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w którym brały udział dwa samochody oraz pociąg. Pociągiem podróżowało ponad 60 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Pośpiech i nadmierna prędkość w połączeniu ze złymi warunkami pogodowymi mogą być przyczyną tragedii. Ku przestrodze publikujemy nagranie z tego zdarzenia.

Wczoraj, około 6.40, dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym do którego doszło w Wieprzu. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z żywieckiej drogówki. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem transitem – 22-letni mieszkaniec Żywca, w trakcie wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem kia, a następnie wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo które przewróciło się na trakcję elektryczną PKP.

Przejeżdżający w tym momencie pociąg relacji Zwardoń – Żywiec, uderzył w to drzewo uszkadzając pantograf. Pociągiem podróżowało ponad 60 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało i pasażerowie mogli przesiąść się do komunikacji zastępczej. Kierowca oraz pasażerka samochodu kia z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Ich obrażenia również okazały się niegroźne. Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy.

Źródło: Śląska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię