Kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami grozić może kobiecie, która mając ponad promil alkoholu w organizmie, postanowiła prowadzić samochód. Będąc w takim stanie przyjechała do dzielnicowego z Jeleniej Góry po poradę. Podejrzana za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

26 lutego br. około godziny 14.20 do dzielnicowego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się 60-letnia jeleniogórzanka. Funkcjonariusz wyczuł od kobiety wyraźny zapach alkoholu. Postanowił sprawdzić zawartość alkoholu w jej organizmie, gdyż chwilę wcześniej będąc przed budynkiem komisariatu zauważył ją, jak przyjechała swoim autem. Podejrzewał, że kierowała pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil.

Kobieta przyznała, że kierowała samochodem. W tej sytuacji dzielnicowy zatrzymał kobiecie prawo jazdy, a za popełniony czyn odpowie ona przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozić jej może kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Źródło: dolnośląska policja

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię