Policjanci z Posterunku Policji w Pełczycach wykonywali czynności służbowe na miejscu kolizji drogowej. Przebywali właśnie w radiowozie, kiedy wjechał w nich kierujący Citroenem. Na szczęście funkcjonariusze nie odnieśli poważnych obrażeń

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 9:40 między Pełczycami i Płotnem. Zaczęło się od kolizji Golfa z Passatem. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Golfem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i nie zapanował nad pojazdem, który stracił przyczepność i uderzył w tył Passata.

Na miejsce pojechał patrol policji. Radiowóz z włączonymi światłami błyskowymi stał na jezdni, a policjanci znajdujący się wewnątrz pojazdu wykonywali czynności związane z kolizją. W pewnym momencie uderzył w nich Citroen kierowany przez 43-letniego mężczyznę. Siła uderzenia zepchnęła radiowóz na pobocze po przeciwnej stronie drogi. Citroen przewrócił się na dach. Prawdopodobnie przyczyną zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków. Policjantka znajdująca się w radiowozie została przewieziona na obserwację do szpitala w Barlinku.

Źródło: Zachodniopomorska Policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię