Do tragicznego wypadku doszło wczoraj (21.05.2023) w Leniach Wielkich w gminie Dobrzyń nad Wisłą. Na miejscu zginął 57-letni mieszkaniec Warszawy, który kierował harleyem. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności zdarzenia

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną siedemnastą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w miejscowości Lenie Wielkie w kierunku Płocka poruszały się jeden za drugim trzy motocykle. Pierwszy sportowy kawasaki a za nim dwa harleye. Kierujący pierwszym harleyem jadący z pasażerką podjął manewr wyprzedzania kawasaki. W jego ślady podążył kierujący drugim harleyem 57-letni mężczyzna jadący sam. Po wyprzedzeniu kawasaki kierujący pierwszym harleyem zauważył, że przed nim na pasie ruchu, na możliwość skrętu w lewo oczekuje volkswagen golf, który przepuszczał pojazdy nadjeżdżające z przeciwnego kierunku ruchu. Rozpoczął manewr hamowania. To samo zrobił kierujący drugim harleyem, który położył swój motocykl. Niestety siła pędu wyrzuciła mężczyznę na drugi pas ruchu, po którym poruszały się pojazdy. Motocyklista zderzył się z volkswagenem sharanem i zginął na miejscu. Obrażenia odniosła także pasażerka jadąca pierwszym harleyem, który przewrócił się, gdy sunący po szosie, przewrócony harley, uderzył w motocykl, na którym jechała.

Prokurator zabezpieczył pojazdy biorące udział w zdarzeniu. Przeprowadzona zostanie także sekcja zwłok mieszkańca Warszawy, który poniósł tragiczną śmierć. Zbadani na miejscu inni kierujący pojazdami byli trzeźwi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię