Jadąca trasą A4 w kierunku Tarnowa i wioząca ziemię ciężarówka, na wysokości węzła zakopiańskiego zjechała na pas rozdzielający jezdnie i uderzyła w filar wiaduktu. W wypadku zginął kierowca wywrotki oraz ranna została pasażerka samochodu osobowego, na który wysypał się przewożony ładunek.

Wczoraj tj. 5 maja br., w godzinach południowych na trasie A4 w kierunku Tarnowa, na wysokości węzła zakopiańskiego, samochód ciężarowy przewożący ziemię uderzył w betonową podstawę wiaduktu. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby. Niestety nie udało się uratować kierowcy ciężarówki, 62-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który poniósł śmierć na miejscu.

W wypadku ranna została też, pasażerka samochodu osobowego, który został przysypany przewożoną przez ciężarówkę ziemią. Kobieta została zabrana przez załogę karetki pogotowia i trafiła do szpitala.

Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora. Samochód został zabezpieczony, a skutki wypadku były likwidowane przez kilka godzin. Do późnych godzin popołudniowych panowały też utrudnienia zarówno na części trasy A4, jak i w Krakowie.
Prowadzone śledztwo pozwoli zbadać i ustalić, co było przyczyną wypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię