Opolscy policjanci zatrzymali 2 mieszkańców Kędzierzyna-Koźla podejrzanych o przestępstwo skarbowe. 27-latkowie w wynajmowanym pomieszczeniu produkowali krajankę tytoniową. Do tej sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli 3 maszyny i ponad 1 800 kilogramów krajanki i liści tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków to ponad 600 000 złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału Cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu oraz Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w wynajmowanym pomieszczeniu zorganizowali krajalnię tytoniu.

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla wpadli na gorącym uczynku. Policjanci na miejscu zabezpieczyli 3 specjalistyczne maszyny, 170 kilogramów krajanki oraz ponad 1 700 kilogramów liści tytoniu.

Dodatkowo podczas przeszukania mieszkania oraz samochodu jednego z mężczyzn, funkcjonariusze znaleźli kolejne 5 worków z krajanką tytoniową, liście tytoniu oraz amfetaminę.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty m.in. wytwarzania nielegalnego tytoniu. Dodatkowo  jeden z nich usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Zabezpieczony towar wart jest około miliona złotych.

Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonych podatków wyniosły ponad 600 000 złotych. Za takie czyny grozi kara do 5 lat więzienia i wysoka grzywna.

Źródło: opolska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię