Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy wczoraj wieczorem w jednym z wałbrzyskich mieszkań zatrzymali mężczyznę, który od kilkunastu lat zagranicą ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. 59-latek był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za popełnienie serii oszustw, a przy tym działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Teraz wałbrzyszanin cztery lata spędzi w więzieniu.

Wałbrzyscy policjanci wiedzieli, że mężczyzna od dłuższego czasu, bo od 2009 roku, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie różnych europejskich krajów. Wiedzieli też, że jest odpowiedzialny za serię sześćdziesięciu dziewięciu przestępstw i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kilkanaście lat temu wyłudzeniami samochodów. Oszustwa polegały na podpisywanie umów leasingowych na podstawione osoby i sprzedaż pojazdów w krajach Europy wschodniej.

Po tym jak Sąd Okręgowy w Świdnicy wydał list gończy i europejski nakaz aresztowania, mężczyzna był poszukiwany przez policjantów w całej Europie. Wpadł jednak w ręce wałbrzyskich funkcjonariuszy, po tym jak wrócił do Polski i ukrył się w jednym z mieszkań przy ul. Armii Krajowej. Aby zatrzymać mężczyznę, potrzeba była pomoc straży pożarnej, która wyważyła drzwi. Po siłowym wejściu do mieszkania, 59-latek wiedział już, że nie uniknie odpowiedzialności i czekał tylko na założenie mu przez policjantów kajdanek.

Dzisiaj nad ranem 59-latek został przez mundurowych przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi następnie do jednego z zakładów karnych na terenie Polski, gdzie spędzi najbliższe cztery lata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię