Zabrzańscy policjanci prowadzą czynności w sprawie wybuchu alkoholu, do jakiego doszło w jednym z mieszkań na Osiedlu Kopernika w Zabrzu. Właściciele mieszkania z poparzeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Z powodu zdarzenia nikt z pozostałych lokatorów bloku nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14.30 w mieszkaniu przy ulicy Gagarina. Ze wstępnych ustaleń wynika, że małżeństwo w wieku 51 i 55 lat w domu produkowało alkohol. W pewnym momencie doszło do wybuchu jego oparów, w wyniku czego kobieta i mężczyzna doznali poparzeń ciała. Zniszczeniu uległa również kuchnia.

55-latek został przetransportowany do szpitala lotniczym pogotowiem ratunkowym. Kobieta również przebywa w szpitalu. Do późnych godzin popołudniowych na miejscu pracowała grupa dochodzenio-śledcza z zabrzańskiej komendy. Nikt z pozostałych lokatorów w wyniku zdarzenia nie ucierpiał. Nie była również zarządzana ewakuacja budynku. Przybyli na miejsce funkcjonariusze służby celno-skarbowej zabezpieczyli 30 litrów cieczy o różnej zawartości procentowej alkoholu etylowego. Czynności w sprawie trwają.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię