Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców pobicia 22-letniego mieszkańca Gdańska. Sprawcy wybili mu zęby i złamali kości żuchwy. Zatrzymani to 17 i 18-letni mieszkańcy Gdańska. Powodem pobicia był fakt, że pokrzywdzony na przejściu dla pieszych szturchnął jednego ze sprawców łokciem. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

Miesiąc temu dyżurny Komisariatu Policji na Śródmieściu otrzymał zgłoszenie, że na Hucisku na przejściu dla pieszych pobity został młody mężczyzna. Na miejsce od razu przyjechał patrol Policji.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 22-letni pokrzywdzony został zaatakowany ponieważ na przejściu dla pieszych szturchnął łokciem jednego z mężczyzn. Ten się zdenerwował i wspólnie z kolegą przewrócili 22-latka na ziemię i zaczęli go bić pięściami i kopać po całym ciele. 22-letni pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Sprawcy wybili mu zęby i złamali kości żuchwy. Kilkukrotnie uderzyli również kolegę pokrzywdzonego, jednak na szczęście nie doznał poważnych obrażeń.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni i śledczy z komisariatu II w Gdańsku. Funkcjonariusze szybko ustalili rysopis sprawców. Kryminalni przeanalizowali wiele nagrań z miejskiego monitoringu, na podstawie którego ustalili, gdzie sprawcy mieszkają.

Wczoraj policjanci zatrzymali 17 i 18-letniego podejrzanego. Mężczyźni odpowiedzą za pobicie i uszkodzenie ciała. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia. Wczoraj zarzuty usłyszał 18-latek. Dzisiaj czynności procesowe będą przeprowadzane z udziałem 17-latka. Następnie sprawa zostanie przekazana do prokuratury.

Źródło: pomorska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię