Policjanci zatrzymali 23-latka, który wybił szyby w dwóch policyjnych radiowozach oraz w budynku komisariatu policji. Mieszkaniec gminy Ścinawa uciekł i ukrył się w jednym z mieszkań na terenie Ścinawy, lecz długo nie cieszył się wolnością. Został ustalony, a następnie zatrzymany. Działania mundurowych wspomógł policyjny pies o imieniu Jukon, który przyjechał ze swoim przewodnikiem z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Pies podjął skuteczny trop i doprowadził funkcjonariuszy pod same drzwi mieszkania, w którym ukrywał się wandal. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za zniszczenie mienia grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 16 stycznia br., około godziny 8.00. Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację, że nieznany mężczyzna dewastuje policyjne radiowozy. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ujawnili rozbite szyby w dwóch oznakowanych pojazdach oraz w budynku komisariatu. W wyniku przeprowadzonych działań, zabezpieczonych śladów i sprawdzeń, mundurowi ustalili i zatrzymali w tej sprawie 23-letniego mieszkańca gminy Ścinawa. W ramach współpracy, lubińskim policjantom w poszukiwaniu wandala pomógł przewodnik psa z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Jego czworonożny partner wabiący się Jukon, podjął skuteczny trop i doprowadził policjantów pod drzwi mieszkania, w którym ukrywał się podejrzany o ten czyn mężczyzna.

Zatrzymanym okazał się 23-letni mieszkaniec gminy Ścinawa. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn, nad ranem w sobotę, udał się pod komisariat policji i za pomocą drewnianego kija, wyładował swoja agresję na policyjnych radiowozach, wybijając w nich szyby. Szyby w oknach wybił również w komisariacie. Łączna suma strat to ponad 2 tysiące złotych.

W czasie zatrzymania mężczyzna był trzeźwy. Za zniszczenie mienia może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 5. Mężczyzna był wcześniej notowany za inne przestępstwa. Posiada również aktywny zakaz stadionowy.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię