Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za zdewastowanie ściany jednego z kościołów i obrazę uczuć religijnych.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 czerwca. Trójka młodych mężczyzn weszła na dziedziniec kościoła pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Po chwili wandale wyciągają markery i na tylnim murze budynku zamieszczają wulgarne teksty oraz obrazki. Wierni, którzy docierają na poranne msze na ścianie mogą wyczytać „Jan Paweł II j***ł dzieci” oraz „J***ć PiS”. Obok napisów namalowana została gwiazda Dawida, penisa z krzyżem oraz odwrócone krzyże.

Probosz miejscowej parafii wzywa na miejsce policjantów, którzy zabezpieczają nagranie z monitoringu. Ustalenie personaliów wandali zajmuje mundurowym trzy miesiące. Wczoraj funkcjonariusze zapukali do ich drzwi. Mężczyźni byli zupełnie zaskoczeni.

Wandale przyznali się do zarzucanych im czynów. Jak wytłumaczyli swoje zachowanie? Feralnego wieczoru spożywali razem alkohol w miejscu publicznym. Na widok radiowozu postanowili schować się na tyłach kościoła. Kiedy jeden z nich opowiedział, że ma ze sobą marker, do głowy przyszły im coraz głupsze pomysły.

Dwóch 25-latków oraz o dwa lata młodszy kompan zapłacą wysoką cenę za swoją głupotę. Grozi im kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię