Policjanci z Katowic poszukują sprawcy napadu na bank.Zamaskowany mężczyzna wszedł do placówki bankowej i przedmiotem przypominającym broń sterroryzował personel, żądając wydania pieniędzy. Po kradzieży napastnik uciekł. Publikujemy nagrania z kamer monitoringu, na których zarejestrowane zostało zdarzenie. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje o napadzie i jego sprawcy, prosimy o kontakt z katowickimi stróżami prawa lub z najbliższą jednostką policji.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 16.45 w Katowicach. W chwili, gdy w placówce bankowej przy ulicy Chorzowskiej nie było klientów, wszedł tam zamaskowany kominiarką mężczyzna. Przedmiotem przypominającym broń sterroryzował personel i zażądał wydania pieniędzy. Gdy pracownica wydała mu banknoty, uciekając, część z nich rozsypała mu się jeszcze na terenie banku. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Powiadomieni o wszystkim policjanci natychmiast wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej na miejscu wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz przesłuchali świadków. Zabezpieczone zostały również nagrania z monitoringu. Obecnie policjanci prowadzą czynności nie tylko procesowe, ale i operacyjne, aby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawcę napadu. Za rozbój grozi mu do 12 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat napadu oraz przestępcy, który został zarejestrowany przez kamery monitoringu, prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod numerem telefonu 32 200 20 00 lub 32 200 20 51 w godzinach od 8.00 do 15.00, 32 200 25 55 całodobowo lub z najbliższą jednostką policji tel. 997 i 112. Na informacje czekamy także pod adresem e-mail: ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub dyzurny@katowice.ka.policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię