Jaworscy policjanci, po pościgu zatrzymali kierowcę Fiata, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna na przekroczył dozwoloną prędkość o 21 km/h, jednak nie to było powodem jego ucieczki. Po przebadaniu okazało się, że był pijany, nie posiadał wymaganych dokumentów, a na tylnym siedzeniu bez żadnych zabezpieczeń siedziała 3-letnia dziewczynka.

Do zdarzenia doszło na ul. Kuzienniczej w Jaworze, kiedy policjanci z drogówki postanowili zatrzymać do kontroli kierującego Fiatem. Siedzący za kierownicą tego samochodu mężczyzna przekroczył, bowiem dopuszczalną w tym miejscu prędkość o 21 km/h. Kierowca tego pojazdu widząc radiowóz i sygnały dawane przez funkcjonariuszy do zatrzymania gwałtownie przyspieszył. Mundurowi podjęli, więc pościg za uciekającym samochodem. Kierujący Fiatem pomimo, wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zamierzał się zatrzymać i poddać kontroli drogowej, uciekając ze znaczną prędkością ulicami miasta. Po kilku kilometrach, w Niedaszowie kierujący, którym okazał się 37-letni mieszkaniec Bolkowa został zatrzymany przez policjantów.

Jak się okazało, powodem nie zatrzymania do kontroli była jazda na „podwójnym gazie”. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Dodatkowo w samochodzie tym znajdowało się czterech pasażerów, w tym 3 –letnia dziewczynka, która podróżowała bez fotelika.

Teraz 37-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast zgodnie z nowym przepisami, za popełnione przestępstwo, jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: dolnośląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię