Kilkadziesiąt blisko metrowych roślin, ujawnili funkcjonariusze zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na terenie Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Nielegalna plantacja zlokalizowana była na obszarze terenów zielonych w rejonie Rakowca. Miejsce z roślinami zabezpieczono i wycięte krzewy przewieziono do jednostki. Okazało się, że z zabezpieczonego suszu roślinnego, można byłoby po podziale uzyskać blisko 5 tys. porcji handlowych marihuany. Teraz policjanci prowadzą czynności mające na celu ustalenie, kto jest odpowiedzialny za założenie tej uprawy. Przypomnijmy, że jest to czyn zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadząc czynności operacyjne, zlokalizowali miejsce, w którym założona została mini plantacja konopi indyjskich. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze ujawnili blisko 50 krzewów konopi, znajdujących się w różnych fazach wzrostu. Największe z nich sięgały 100 centymetrów. Nielegalna uprawa znajdowała się na obszarze terenów zielonych, w rejonie wrocławskiego Rakowca.

Rośliny policjanci zabezpieczyli i przewieźli do jednostki. Z zabezpieczonego suszu można byłoby uzyskać po podziale blisko 5 tys. porcji handlowych marihuany.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zajmują się m.in. ustaleniem osoby odpowiedzialnej za założenie i prowadzenie tej uprawy. W myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, jest to czyn zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię