W piątkowy wieczór pińczowscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Działoszyc, którzy posiadali przy sobie substancje zabronione. Jeden z nich podejrzewany jest też o kierowanie pojazdem po użyciu środków odurzających. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyku grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Stróże prawa, którzy podejrzewali, że dwaj mężczyźni z Działoszyc w wieku 23 i 31 lat posiadają i zażywają substancje psychotropowe, dokonali ich sprawdzenia podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w piątek wieczorem. Zgodnie z przewidywaniami, obaj mieli przy sobie zawiniątka z suszem roślinnym wstępnie zweryfikowanym jako marihuana. 23-latek miał w saszetce schowane 3 porcje suszu oraz sprzęt do jego palenia. Starszy ukrył w bieliźnie jedną porcję tej samej substancji. Ponieważ wszystko wskazywało na to, że była ona palona niedawno, 31-letni kierowca został też zbadany testerem narkotykowym, z którego wynikało, że jest pod wpływem środka odurzającego.

Kolejnego dnia zatrzymani mężczyźni przyznali się do posiadania i zażywania znalezionych przy nich substancji podczas wspólnego oglądania meczu piłki nożnej. Jeden z nich twierdził, że zakupił ją jako dozwolony środek nasenny, jednak nie potwierdziły tego badania testerem narkotykowym. Obu mężczyznom, za posiadanie narkotyków, grożą 3 lata pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię