Policjanci z Rumi oraz z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 122 krzewy konopi oraz ścięte ususzone rośliny i ponad 1,3 kilograma marihuany. W związku z tą sprawą policjanci zatrzymali 27 i 51-letnich mężczyzn, którzy uprawiali zakazane rośliny oraz posiadali znaczne ilości narkotyków. Przestępstwo uprawy marihuany zagrożone jest karą do 8 lat więzienia, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat. Wobec mężczyzn zastosowano tymczasowo aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Rumi wspólnie z policjantami Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową gdańskiej komendy wojewódzkiej na terenie Rumi ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Plantacja marihuany zorganizowana była w domu, w dwóch pomieszczeniach zaadaptowanych na potrzeby uprawy konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 122 rośliny. Ponadto w domu mężczyzny ujawnili 12 ściętych i ususzonych roślin oraz susz roślinny o wadze ponad 1,3 kilograma. Narkotyki zostały zabezpieczone. Przeprowadzone badania potwierdziły, że była to marihuana.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, która z technikiem kryminalistyki wykonywała szczegółowe oględziny. Mundurowi zatrzymali 27 i 51-latka w związku z uprawą i posiadaniem znacznej ilości narkotyków.

Mężczyźni noc spędzili w policyjnej celach. Zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Wobec nich został zastosowany tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię