Policjanci z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu mają na swoim koncie wiele zatrzymań osób, przy których ujawniono substancje zabronione. W ubiegły poniedziałek podczas patrolowania ulic Grabiszynka ich uwagę zwrócił nerwowo zachowujący się kierowca dostawczego Opla. Jak się później okazało, nerwowe zachowanie mężczyzny spowodowane było posiadanymi przy sobie narkotykami.

W pojeździe, wraz z 26-letnim kierującym, podróżował 38-letni pasażer. Obaj, na co dzień, mieszkają we Wrocławiu. W wyniku sprawdzenia wnętrza pojazdu policjanci ujawnili szklane opakowanie z zawartością, jak sam oświadczył kierujący, haszyszu. Mężczyzna został doprowadzony do Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek i w trakcie dalszych czynności ustalono, iż zabezpieczona substancja to rzeczywiście haszysz, którego posiadanie jest zabronione przez polskie prawo.

Na szczęście pasażer nie miał nic na sumieniu i mógł bez przeszkód wrócić do domu. Natomiast z 26-letnim kierowcą, po zakończeniu czynności w komisariacie, policjanci pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie po dokładnym sprawdzeniu pomieszczeń, ujawnili znaczne ilości różnego rodzaju środków odurzających. W mieszkaniu zatrzymanego zabezpieczano prawie 100 porcji handlowych haszyszu, 220 porcji marihuany oraz kilka tabletek ecstasy i listków z LSD.

Kierowca zakończył swoją podróż w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a jego sprawą zajmie się teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię