Libiąscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w narkotykowy proceder, w tym dilera handlującego narkotykami na terenie powiatu chrzanowskiego. Obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Libiążu w trakcie czynności operacyjnych zebrali informacji na temat dwóch handlarzy narkotykami.
Do pierwszej realizacji doszło 17 lutego br. W mieszkaniu 31-latka z Libiąża policjanci ujawnili i zabezpieczyli 23 gramy amfetaminy, 25 gramów marihuany, oraz wagę elektroniczną. Po nocy spędzonej w pomieszczeniach dla zatrzymanych chrzanowskiej komendy mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie prokurator przedstawił mu trzy zarzuty – dwa za udzielanie innej osobie środka odurzającego oraz jeden za posiadanie przedmiotowych środków. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec 31–latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Do drugiej realizacji doszło trzy dni temu tj. 23 lutego br. również w Libiążu. Kryminalni w mieszkaniu podejrzanego 30-latka ujawnili 168 gramów amfetaminy oraz 43 gramów marihuany, dwie wagi elektroniczne, młynek. W trakcie dalszego przeszukania w jednej z szafek ujawniono i zabezpieczono do dalszych badań pistolet z nabojem gazowym. 30-latek następnego dnia został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał łącznie 12 zarzutów m.in. za handel narkotykami oraz posiadanie znacznej ich ilości. W tym przypadku sąd również zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

O ile starszemu z mężczyzn grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności, młodszy za handel narkotykami może spędzić w zakładzie karnym aż 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię