31 krzaków konopi i 2 kilogramy niemal gotowej marihuany zabezpieczyli garwolińscy kryminalni. Nielegalna uprawa znajdowała się w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Maciejowice. Do sprawy zatrzymano 34-latka, który już usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

W minionym tygodniu policjanci wydziału kryminalnego z garwolińskiej komendy zlokalizowali miejsce, w którym założona została nielegalna plantacja konopi indyjskich. Podczas realizacji zabezpieczyli 31 krzewów konopi, znajdujących się w różnych fazach wzrostu.

Rośliny umieszczone były w specjalnych namiotach. W czasie przeszukania posesji w gminie Maciejowice, funkcjonariusze znaleźli również 2 kg niemal gotowego suszu marihuany. Policjanci zabezpieczyli także oprzyrządowanie służące do produkcji narkotyków.

W wyniku podjętych działań kryminalni zatrzymali do sprawy 34-latka. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego.

Uprawa konopi innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków, zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie prowadzą policjanci z garwolińskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię