38-letnia łodzianka została zatrzymana przez policjantów z VIII Komisariatu Policji łódzkiej komendy za posiadanie w swoim mieszkaniu ponad 800 gramów różnych rodzajów narkotyków. Kobieta będzie musiała również odpowiedzieć za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających.

17 marca 2023 roku, przed godziną 20:00, dzielnicowi z VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi patrolując ulicę Słowiańską zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, znanego im ze środowiska pseudokibiców. Mundurowi byli świadomi, że w jednym z okolicznych mieszkań mogą być wprowadzane do obrotu środki odurzające. Mężczyzna wszedł do jednego z mieszkań, a po wyjściu z niego został wylegitymowany przez policjantów. Mimo braku posiadania narkotyków, jego nerwowość wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy.

Podczas rozmowy, mężczyzna nie był w stanie logicznie wytłumaczyć, dlaczego przebywał w tym miejscu ani do kogo się udał. Funkcjonariusze zdecydowali się sprawdzić typowane mieszkanie, gdzie drzwi otworzyła 38-letnia kobieta. Podczas przeszukania lokalu, w kuchennej szafce między artykułami dla dzieci, policjanci zabezpieczyli blisko 100 gramów morfiny. Dalsze czynności doprowadziły do znalezienia kolejnych narkotyków, łącznie ponad 800 gramów różnych środków odurzających.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanej zarzutów posiadania znacznych ilości narkotyków. Taki czyn w polskim prawie karnym zagrożony jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 38-latka odpowie za wprowadzanie do obrotu w ilości nie mniejszej niż 600 gramów środków odurzających. Na wniosek prokuratora podejrzana została tymczasowo aresztowana. Sprawa ma charakter rozwojowy, dalsze czynności w sprawie prowadzą śledczy z VIII Komisariatu Policji łódzkiej komendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię