20-letni wnuczek posługując się kartą płatniczą babci dokonywał zakupów w internecie i wypłacał pieniądze z bankomatu. W trakcie 4 miesięcy naraził seniorkę na stratę prawie 8 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Leszna ustalili, że wnuczek 75-letniej mieszkanki Leszna, wykorzystując jej kartą płatniczą dokonywał regularnie płatności za zakupy internetowe oraz wypłacał pieniądze z bankomatu. Działał tak w trakcie ostatnich czterech miesięcy ubiegłego roku, narażając kobietę na stratę prawie 8 tysięcy złotych.

21 lutego br. policjanci zatrzymali 20-latka z Leszna. Śledczy ogłosili mu ponad 50 zarzutów włamań na konto bankowe, bo w ten sposób traktowane jest posługiwanie się kartą płatniczą przez nieuprawnioną osobę, która wypłacając pieniądze lub płacąc za zakupy, przełamuje bariery elektroniczne w systemie płatności bezgotówkowej.

Mężczyzna przyznał policjantom, że praktycznie całość pieniędzy przeznaczył na wydatki związane ze swoją pasją, czyli… grami internetowymi. Teraz podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię