Policjanci z krakowskiej jednostki kryminalnej oraz Komendy Miejskiej Policji w Katowicach zatrzymali parę podejrzaną o handel narkotykami. 36-letni Włoch i 26-letnia Ukrainka są podejrzani o posiadanie oraz wprowadzanie do obrotu prawie 8 kg narkotyków. Na wniosek śledczych, sąd w Krakowie aresztował podejrzanych na okres 3 miesięcy. W przypadku skazania, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji IV w Krakowie oraz z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach współpracowali w sprawie dilerów narkotykowych powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców z terenu Śląska i Małopolski. Wytypowali parę obcokrajowców podejrzewanych o nielegalny proceder obrotu narkotykami. W wyniku wspólnych działań, zatrzymano 36-letniego Włocha powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców jednego z włoskich klubów piłkarskich oraz 26-letnią Ukrainkę.

Podczas przeszukania mieszkania w rejonie Krowodrzy, krakowscy policjanci zabezpieczyli substancję ciemnobrunatną oraz przedmiot przypominający rewolwer, który następnie został przekazany do badań balistycznych. Dodatkowo, funkcjonariusze przeszukali garaż na jednym z nowohuckich osiedli, wynajmowany przez zatrzymanego 36-latka. W garażu znaleźli słoiki, pudełka i woreczki foliowe wypełnione substancjami, które również zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań. Mężczyzna posiadał też akcesoria do ważenia narkotyków oraz maszynę do liczenia pieniędzy.

36-letni Włoch i 26-letnia Ukrainka zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Policjanci, korzystając z narkotesterów, zważyli i sprawdzili wszystkie zabezpieczone substancje. Okazało się, że para dilerów posiadała niemal 8 kg narkotyków, w tym ponad 4 kg marihuany, prawie 1,5 kg haszyszu, blisko 0,5 kg mefedronu, ponad 200 gramów kokainy, przeszło 4 tys. tabletek extasy oraz MDPV.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przejęli sprawę i zgromadzili obszerny materiał dowodowy, który następnie przekazali do Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Krowodrzy. Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował wobec 36-letniego Włocha i 26-letniej Ukrainki tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Podejrzani zostaną osądzeni za posiadanie znacznych ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu. W przypadku skazania, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię