Policjanci ze skoczowskiego komisariatu zatrzymali dwóch złodziei, którzy w nocy włamali się do lokalu gastronomicznego w Ochabach. Rabusie weszli do środka, nie wiedząc, że wewnątrz obecny był pracownik baru. Pijani sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy, z niedzieli na poniedziałek, w Ochabach Małych. Przed północą, dyżurny Komisariatu Policji w Skoczowie otrzymał informację o włamaniu do jednego z lokali gastronomicznych. Sprawcy wybili szybę w oknie i weszli do środka. Rabusie nie mieli jednak pojęcia, że wewnątrz spał pracownik baru, który od razu powiadomił policję. Skierowani na miejsce mundurowi zatrzymali obu sprawców. Jednemu z nich ratownicy udzielili pomocy medycznej, gdyż 22-latek z Jastrzębia-Zdroju zranił się podczas rozbijania szyby.

On i jego 28-letni kompan z Pniówka trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Źródło: śląska policja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię