Dzięki monitoringowi miejskiemu i zaangażowaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej, legniccy policjanci zatrzymali kierującego, który potrącił kobietę na oznakowanym przejściu dla pieszych nie zatrzymując się oraz nie udzielając jej pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. Za nieudzielenie pomocy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

21 lutego br. o godzinie 06.23 na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej z ulicą Libana w Legnicy doszło do zdarzenia drogowego, w którym kierujący samochodem marki Opel Vectra potrącił kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Następnie mężczyzna po uderzeniu w pieszą, nie zatrzymał swojego pojazdu, nie wyszedł zobaczyć, czy kobiecie nic się nie stało, czy nie potrzebuje pomocy, tylko jakby nic się nie wydarzyło, pojechał dalej.

Na miejsce niezwłocznie przybyła wezwana przez świadków załoga karetki pogotowia oraz policjanci legnickiej drogówki. Legniczanka została przewieziona do szpitala, a funkcjonariusze udali się w pościg za kierowcą Opla. Całość zdarzenia zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego. Dzięki czujnym oczom ich operatorów i funkcjonariuszom Straży Miejskiej, szybko ustalono numery rejestracyjne pojazdu oraz kierunek poruszania się samochodu. Strażnicy na bieżąco informowali policjantów o trasie przejazdu opla i miejscach, gdzie porusza się poszukiwany pojazd. Po chwili funkcjonariuszom udało się zatrzymać 78-letniego kierowcę. Na szczęście kobiecie oprócz ogólnych potłuczeń ciała, nie poważnego się nie stało. Została ona ukarana mandatem karnym. Natomiast mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: policja legnicka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię