Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło na trasie szybkiego ruchu S8 tuż za węzłem drogowym Sieradz Wschód. 73-letni kierujący wjechał na S8 pod prąd doprowadzając do czołowego zderzenia. Poniósł śmierć na miejscu, 8 osób zostało rannych.

W czwartekk, 25 stycznia około godziny 21.00 na trasie szybkiego ruchu S8 tuż za węzłem Sieradz Wschód w kierunku na Wrocław doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Według wstępnych ustaleń kierujący oplem astrą 73–letni mieszkaniec Łęczycy z nieustalonych przyczyn jechał pasem ruchu przeznaczonym do jazdy w kierunku Wrocławia pod „prąd”.

W wyniku takiej jazdy doprowadził do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem typu bus – oplem vivaro. Samochód ten pod wpływem siły uderzenia przewrócił się na bok, zatrzymując się kilkanaście metrów dalej. W efekcie zderzenia kierujący oplem astrą poniósł śmierć na miejscu, zaś podróżujący z nim pasażer został przewieziony do szpitala. Również 7 obywateli Łotwy podróżujących busem z obrażeniami ciała zostało hospitalizowanych. Kierujący nim 30–letni mężczyzna był trzeźwy.

Źródło: Łódzka Policja

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię