W miniony piątek policjanci z Wydziału Narkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali dwóch mieszkańców Gdańska, którzy mieli przy sobie środki odurzające. Wobec 29-latka prokurator zastosował dozór natomiast 32-latek spędzi w areszcie najbliższe dwa miesiące. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Narkotykowego z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku na podstawie własnych ustaleń dotarli do dwóch mężczyzn, którzy mieli w swoich mieszkaniach środki odurzające. Pierwszy podejrzany o to przestępstwo mężczyzna został zatrzymany przy ul. Platynowej. 29-letni mieszkaniec Gdańska przechowywał w swoim mieszkaniu blisko 30 gramów marihuany, tyle samo amfetaminy oraz kilkadziesiąt tabletek ecstasy. W mieszkaniu mężczyzny oprócz narkotyków policjanci zabezpieczyli również pieniądze w kwocie blisko 20 tysięcy złotych. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

W tym samym czasie inni policjanci z wydziału narkotykowego weszli do mieszkania 32-letniego mieszkańca Gdańska, u którego zabezpieczyli blisko 130 gramów marihuany, 30 gramów amfetaminy, a w zamrażalniku funkcjonariusze znaleźli ponad pół kilograma grzybów halucynogennych. 32-latek również trafił do policyjnej celi.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, za to przestępstwo może im grozić do10 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec 32-latka tymczasowy areszt, a 29-latek został objęty dozorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię