Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował dziś na swoim facebookowym profilu kontrowersyjny wpis Parafii św Józefa Oblubieńca w Kątach, w którym miejscowy duchowny piętnuje jednego z mieszkańców. Księdzu nie spodobało się, że ten wezwał policję do kościoła, w którym liczba wiernych znacząco przewyższała dopuszczalny limit.

Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w grudniu ubiegłego roku i pewnie nie odbiłaby się większym echem, gdyby nie dzisiejsza reakcja parafii. 20 grudnia w kościele parafialnym odprawione było nabożeństwo, w czasie którego kilkukrotnie przekroczono dopuszczalną liczbę wiernych, określoną w związku z obostrzeniami epidemiologicznymi. W świątyni znajdowało się 160 osób, podczas gdy limit wynosił 30 osób. O tym fakcie jeden z mieszkańców powiadomił policjantów.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sporządzili notatkę, którą następnie skierowali do Sanepidu. Dwa miesiące po tych wydarzeniach na facebookowym profilu parafii pojawił się kontrowersyjny wpis:

Za: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych

Po tym jak sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, parafia usunęła wpis.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Podaj imię